Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

400211

    За три місяці цього року залізничники виявили 19 випадків пошкодження та викрадення вандалами елементів рухомого складу приміських залізничних перевезень, які загрожували безпечним перевезенням пасажирів. Сума завданих збитків становить 236,9 тис. грн.

 

   

Найбільше за цей період вандали розбивали вікна у вагонах, тамбурах, дверях поїздів приміського сполучення – 9 випадків. Це траплялося як під час курсування поїздів, так і на платформах. Зокрема, були пошкоджені вікна в приміських поїздах: Дніпропетровськ – Чаплине, Тимкове – Кривий Ріг, П’ятихатки – Кривий Ріг, Дніпропетровськ – П’ятихатки, Запоріжжя – Синельникове, ім. Т.Шевченка – Знам’янка, Брилівка – Миколаїв та інших напрямків.

Окрім того, зловмисники псують силові кабелі, як це виявили на території моторвагонного депо Здолбунів, люки у вагонах та інше обладнання. Вандалізм проявляється і в пошкодженні сидінь, розмальовуванні графіті, що не лише погіршує стан рухомого складу, а й потребує чималих коштів та часу на повернення йому попереднього вигляду.

Зафіксовано також 6 крадіжок кабелів, трансформаторів, котушок тощо.

Через недбайливе ставлення користувачів до рухомого складу приміських перевезень погіршується і його санітарний стан. Пасажири часто залишають після себе у вагонах та тамбурах купи сміття.

Попри це приміські перевезення залишаються соціально орієнтованими, поїздами приміського сполучення користується 70% пільговиків.  Цей вид транспорту найбільш доступний для пасажирів через найбільш дешевий проїзд. За 3 місяці збитки від перевезень у приміському сполученні, за оперативними даними,  сягнули 953 млн грн.

Залізничники просять пасажирів відповідально поводитися із майном залізниці, не псувати його та не смітити, не наражати на небезпеку інших викраданням деталей та киданням каміння у вікна вагонів.