Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Усе білВантажні перевезенняьше залізничних операторів створюють партнерства або спільні сервіси з внутрішніми логістичними хабами і з портовими терміналами. Директор поромної компанії Stena Line по Росії, Прибалтиці та СНД А. Тауріньш вважає, що  консолідація відбувається не тільки між ними, але й загалом усередині ринку вантажоперевезень.

 

 


З падінням вантаження посилилася консолідація залізничних вантажних перевезень: якщо в 2013 році на частку 10 найбільших операторів доводилося тільки 54% усіх вантажоперевезень, то за підсумками I кварталу 2014 року — майже 60%. Ця тенденція дозволяє збільшити кількість логістичних схем, куди включено залізничний транспорт. Наступним кроком буде вбудовування сервісу в розклад суднових ліній та інтеграція ланцюжків поставок в їхню мережу. Саме це реалізували Stena Line і Трансконтейнер, забезпечуючи доставку вантажів зі Скандинавії в Поволжі за єдиною накладною і за чітким розкладом. Це приклад мультимодального лінійного сервісу, що об'єднує в собі сухопутну доставку по території Швеції, поромний перехід до латвійського Вентспілса і далі відправку по залізниці з гарантією транзитного часу і збереження вантажу. Головна перевага консолідації не тільки залізничних, а й мультимодальних операторів у синхронізації обсягів транспортного потоку.