Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

364503986У 2015 році Укрзалізниця підвищить тарифні ставки і посадові оклади працівників залізничної галузі до 10 % та виплатить тринадцяту заробітну плату. Таке рішення прийнято під час наради з питань соціального захисту залізничників за участю керівників міністерства інфраструктури України, Укрзалізниці та профспілки залізничників і транспортних будівельників України.

 

 

Як зазначив в.о. генерального директора Укрзалізниці Максим Бланк, консультації з профспілками проводитимуться і надалі. У рамках робочої дискусії буде сформовано спільне бачення та вироблений єдиний підхід до вирішення усіх актуальних завдань.    

«До деяких питань, таких як оптимізація чисельності працівників, потрібно підійти більш зважено, щоб не цифрові показники були в основі оптимізації штату, а реальна ситуація в усіх господарствах. Ми бачимо, що в деяких містах недобір кадрів, а в деяких їх надлишковість. Тому буде проводитися їх передислокація», – зауважив Максим Бланк.

Так, до кінця липня Укрзалізниця розробить поетапний план заходів щодо оптимізації чисельності працівників, зокрема, щодо їх перенавчання і перекваліфікації та проведе спільні консультації з профспілкою залізничників і транспортних будівельників.

Також очільник галузі запевнив, що Укрзалізниця і надалі зберігатиме усі соціальні та економічні стимули працівників у рамках існуючих можливостей. 

За словами голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадима Бубняка, оптимізація чисельності працівників жодним чином не передбачає їх звільнення. «Домовленостей про те, що заробітна плата одних працівників підвищуватиметься за рахунок інших, - не було і не буде. Профспілка ніколи «не дасть добро» на масові звільнення персоналу. Більше того, масові звільнення неможливі й на законодавчому рівні, що обумовлено, зокрема, Законом України «Про особливості акціонування залізничної галузі», - наголосив Вадим Бубняк.

 

Він також додав, що оптимізація штату може відбуватися лише в рамках Галузевої угоди, якою передбачено звільнення працюючих залізничників виключно за рахунок природньої плинності кадрів і з обов’язковим врахуванням фактичних обсягів робіт і технологічних процесів, і нагадав, що така оптимізація здійснюється вже не один рік. Так, загалом з 2011 року в галузі перестали працювати 64 тисячі осіб – з урахуванням анексії Криму і окупації частини Донецької залізниці. За 5 місяців цього року по скороченню штату було звільнено лише 3 людини.

«Тому підстав для хвилювання – не існує. Зарплата до кінця року буде підвищена на 10 %. Окрім того, низка підприємств отримають можливість повернутися на п’ятиденний робочий тиждень», – повідомив Вадим Бубняк.

 

Також у третьому кварталі поточного року залізничникам буде виплачена тринадцята заробітна плата за 2014 рік у розмірі 50 % посадового окладу.

 

Прес-центр Укрзалізниці