Уряд Вірменії схвалив попередню програму будівництва Південної залізниці

Г. Бегларян, міністр транспорту і зв'язку Попередня програма будівництва Південної залізниці схвалена урядом Вірменії. Вартість проекту — $3,5 млрд.

 

 

«Залізниця має першорядне стратегічне й економічне значення, оскільки забезпечить транзитні перевезення через Вірменію. Програма дозволить Вірменії мати на півдні країни залізну дорогу, що сполучає південні і північні райони республіки», — зазначив Г. Бегларян, міністр транспорту і зв'язку Вірменії.
У травні 2012 року вірменська й іранська сторони підписали концесійну угоду, за якою були проведені обговорення техніко-економічного обгрунтування та основних завдань проектування, будівництва та фінансування цього проекту. Завдяки співпраці між Вірменією та інвестиційною компанією «Расіа ФЗЕ» було розроблено технічне обгрунтування реалізованості проекту «Південна залізниця».
Пропонується здійснити будівництво залізниці протягом шести років. Вартість проекту оцінюється в $3,5 млрд. Загальна довжина дороги на території Вірменії складе 305 км. Вона матиме 86 мостів загальною протяжністю 19,6 км і 60 тунелів загальною протяжністю в 102 км.

 

Довідка. Про запуск проектів «Південна залізниця Вірменії» і «Південна швидкісна дорога Вірменії» (Іран – Вірменія) було оголошено в січні 2013 року. Тоді ж був підписаний тристоронній Меморандум про взаєморозуміння з регіонального співробітництва, спрямованого на розвиток Південної залізниці Вірменії, між ЗАТ «Південно-Кавказька залізниця», Міністерством транспорту і зв'язку Вірменії та компанією «Расіа ФЗЕ».