Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

uz 2016 1

 

Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун під час підсумкової річної прес-конференції у Міністерстві інфраструктури представив цьогорічні здобутки галузі та подальші плани. Він подякував Уряду на чолі з прем’єр-міністром та міністру інфраструктури за підтримку його кандидатури під час конкурсу на посаду голови правління Укрзалізниці, а також депутатам Верховної  Ради за підтримку законопроектів стосовно роботи залізничної галузі.

 

Як зазначив Войцех Балчун під час виступу,  ПАТ «Укрзалізниця» – це найбільша в Україні компанія, яка викликає найбільші емоції адже вона зачіпає інтереси, як і  окремих користувачів послуг, так і компаній. «Усі очікують швидких змін і блискавично помітних результатів, але реформи – це складний тривалий процес, однак нинішня команда налаштована, щоб показати суспільству реальні результати», – зазначив він.

Також він наголосив, що ситуація в якій новий склад правління ПАТ «Укрзалізниця» застав компанію була екстремальною, порівняно з його європейським досвідом. За словами В. Балчуна, останні роки пішли не на користь Укрзалізниці: не було інвестицій, не відбувалася закупівля техніки, були проблеми з постачанням запчастин, не вистачало дизпального. «У другому півріччі цього року треба було надолужити те, чого не вистачало і в першому півріччі, зокрема збільшили кількість доступних вагонів та локомотивів, стабілізували постачання дизпального. Ми запобігли тому, щоб Укрзалізниця не зупинилася. Збільшено кількість постачальників дизпального і вперше за останні кілька років знизили ціну порівняно з ринковою», - зазначив він. Загалом на закупівлях цього року вже зекономлено 500 млн грн.   

Новому менеджменту компанії довелось розпочати швидке відновлення парку, як вантажних, так і пасажирських вагонів. Уперше за останні кілька років почали будувати і купувати рухомий склад. Якщо у 2015 році Укрзалізниця купила 28 вагонів, то у 2016 році замовлено у вітчизняних виробників 650, а 370 будуються власними філіями підприємства. Таким чином, до кінця року буде збудовано 1020 нових піввагонів. Уперше за останні шість років Укрзалізниця купує пасажирські вагони. «Ми замовили 21 пасажирський вагон, з яких 9 буде поставлено вже цього року. Ми всі бажаємо, щоб рухомий склад був сучасним, економним та якісним, але слід врахувати, що багато років не було зрушень», – додав голова правління компанії.  

Окрім того, нинішній склад правління застав тяжку фінансову ситуацію. За цей час вдалося зменшити проблему історичних боргів – досягнуто згоди з держателями євробондів щодо продовження терміну реструктуризації боргу до 2017 року. Також вдалося вирішити проблему боргів Донецької залізниці, оскільки була небезпека сплачувати кредити, за які купувалося майно, що залишилося на непідконтрольній території. Завдяки прийнятому Закону України запроваджено мораторій на ці зобов’язання.   

Наразі компанія вже розпочала удосконалення  роботи у вантажному секторі. Також відбуваються помітні зміни у пасажирських перевезеннях. «Вже розроблено п’ятирічну стратегію оновлення рухомого складу. Плануємо придбати та модернізувати 96 тисяч одиниць рухомого складу, на що витрати 108 млрд грн. Такої стратегії ще не було. Завдяки інвестиціям в оновлення залізничного рухомого складу економіка країни отримає 10 тисяч нових робочих місць», - розповів Войцех Балчун. Так, вже наступного року Укрзалізниця витратить понад 3 млрд грн на сталь. Цей рік компанія закінчує з прибутком – 300 млн грн, тоді як останні два роки фінансовий результат був збитковим. 

Серед запланованих  масштабних проекті на наступний рік, очільник галузі відмітив електрифікацію напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка, що відбуватиметься за підтримки міжнародних фінансових інституції ЄБРР і ЄІБ загальною вартістю майже 300 млн євро. «Попри те, що ситуація складна ми здатні змінити Укрзалізницю на сучасну і Європейську компанію», - резюмував він.  

Презентація щодо підсумків роботи ПАТ «Укрзалізниця» у 2016 році.