Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

18 травня 2017 року голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун презентував стратегію розвитку ПАТ «Укрзалізниця» на 2017—2021 роки в регіональній філії «Південна залізниця». Цей документ охоплює всю галузь та визначає основні вектори розвитку на найближче п’ятиріччя. 

 

«Результати роботи товариства за друге півріччя 2016 року та перший квартал 2017 року показують, що «Укрзалізниця» покращує всі основні показники. Компанія має великий потенціал, але в  галузі необхідні інвестиції. Стратегією передбачено за п’ять років інвестувати в оновлення 130–150 млрд грн», — розповів голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун.

Такі інвестиції необхідні для оновлення рухомого складу, а також інфраструктурних об’єктів. Зокрема заплановано оновити та модернізувати 30% парку вантажних вагонів та локомотивів, оновити 45% парку пасажирських вагонів, направити 17 млрд грн на модернізацію колії та електрифікацію.

Також стратегією розвитку передбачено продовження процесу реформування галузі шляхом побудови вертикально інтегрованої структури. Зокрема, будуть створені компанії за напрямками діяльності, а не за регіональним принципом, як було раніше. Бізнес-модель ПАТ «Укрзалізниця» буде побудована на п’яти бізнес-вертикалях: вантажні перевезення та логістика, пасажирські перевезення, інфраструктура, послуги тяги, виробництво та сервіс. Усі компанії за сегментами ринку будуть створені у 2017-2019 роках. 

У вантажному секторі, крім традиційних, будуть створені окремі компанії термінальних послуг, форвардингу та контактної логістики, інтермодальних перевезень, а також компанія, що буде займатися перевезенням вантажів за межами України. Передбачено, що до 2021 року частка ринку контейнерних перевезень залізницями збільшиться з 29 до 45%. Також планується збільшити швидкість доставки вантажів на 15%, що покращить обіг вагона на 20%. Інвестиції в сектор вантажних перевезень складуть понад 28 млрд грн інвестицій, за які буде придбано 20 тис. нових вагонів та модернізовано 50 тис. вагонів наявних.

У пасажирському секторі до вже існуючих Пасажирської компанії та Української швидкісної залізничної компанії у 2018 році планується створення 6 регіональних компаній з приміських перевезень і вокзальну компанію. 

Для покращення якості обслуговування пасажирів передбачено придбання нового рухомого складу, розширення мережі швидкісних поїздів категорій «Інтерсіті», «Інтерсіті+», «Нічний експрес». 9 млрд грн буде спрямовано на придбання 400 вагонів, 11 млрд — на придбання електропоїздів, 3,5 млрд — дизель-поїздів та понад 10 млрд буде спрямовано на модернізацію та ремонт наявного рухомого складу. 

Стратегія передбачає також створення окремої компанії-оператора тягового рухомого складу. За 5 років Укрзалізниця придбає понад 200 нових локомотивів та проведе модернізацію тих, що існують. Загалом інвестиції в тяговий рухомий склад становитимуть понад 40 млрд грн, з яких 30 млрд грн — на придбання нових локомотивів та 9,5 млрд грн — на модернізацію та ремонт. 

Доходи ПАТ «Укрзалізниця» будуть зростати за рахунок збільшення обсягів продажів, впровадження нових послуг, гнучкого ціноутворення. У 2021 році чистий дохід заплановано збільшити до 115,6 млрд грн, а фінансовий результат складе 13,4 млрд грн при зростанні маржинальності EBITDA до 35%. Покращення фінансового результату дозволить не тільки оновлювати, модернізувати рухомий склад та інфраструктуру, а й збільшувати надходження до державного бюджету.

Для збільшення престижності професії залізничника передбачене регулярне підвищення заробітної плати. Так, до 2021 року середня зарплата на підприємстві буде близько 12,5 тис. грн, а Укрзалізниця має увійти в десятку компаній з найвищими зарплатами в Україні. Крім того, стратегічні ініціативи соціального блоку передбачають функціонування систем охорони здоров’я, професійного навчання, оздоровлення та багато іншого. 

Нагадаємо, що Войцех Балчун упродовж 18–19 травня здійснив робочу поїздку в Харків, Дніпро та Одесу, де представив нових керівників регіональних філій товариства, що були обрані в результаті відкритого відбору.