Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Через скаргу нафтотрейдерів 15 серпня відмінено процедуру закупівлі 90 тис. тонн дизельного пального для ПАТ «Укрзалізниця». Оскільки механізм закупівлі великої партії дизпального із застосуванням формульного підходу перегляду ціни заблоковано, ПАТ «Укрзалізниця» оголошуватиме низку тендерів на невеликі обсяги.

Крім того, є всі підстави вважати, що скарга, яка торпедувала формульний механізм, є безпідставною та необґрунтованою, адже стосувалася повноти наданих даних у технічній документації учасників, а не суті самого підходу до закупівель. Такі дії окремих учасників ринку суперечать світовій практиці та потребам національного перевізника.

«Вже стало тенденцією, коли через процедури оскарження в АМКУ Укрзалізниця опиняється в ситуації блокування або відміни торгів. Це призводить до неритмічного постачання продукції та зменшує запас пального до критичного. Вже сьогодні ми вимушені оперативно оголосити нові торги. Загалом, заплановано оголосити 15 тендерів по 10 тис. тонн дизпального», - повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Станом на 17 серпня 2017 року відбувається публікація оголошень 4-х процедур закупівлі дизельного палива по 10 000 тонн, кожна загальною очікуваною вартістю 901,2 млн грн.

Нагадаємо, до оголошення процедури закупівлі філія ПАТ «Укрзалізниця» «Центр забезпечення виробництва» обговорили з учасниками ринку за круглим столом деталі формульного ціноутворення з прив’язкою до Platts, адже це справедливий механізм розрахунку ціни. Закупівля за формулою дозволила б сформувати довгостроковий запас пального. Запропонована формула дуже проста: в залежності від коливання котирувань Platts та курсу валют (фактично все паливо на ринку імпортного походження) ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися двічі на місяць – першого та п’ятнадцятого числа кожного календарного місяця, за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platt’s.