Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Упродовж 7 місяців 2017 року регіональною філією «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 6 млн 892 тис. пасажирів пільгових категорій, компенсація за які повинна відшкодовуватися місцевими органами виконавчої влади, на суму 45 млн 779 тис. грн. Компенсації отримано 6 млн 062 тис. грн (у тому числі 1 млн 306 тис. грн – це погашення заборгованості з минулого року) або всього 13,2% від суми наданих за січень-липень послуг.

 

Найбільш повно відшкодовуються збитки у Луганській (Сватівський район), Донецькій (м.Лиман) та Полтавській областях (з урахуванням погашення заборгованості за минулорічні перевезення пільговиків).

Понад третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Чернігівської, Сумської і Кіровоградської (м.Світловодськ) областей.

Складною залишається ситуація з відшкодуванням збитків у Харківській області, в межах якої за 7 місяців 2017 року перевезено близько 75% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на 33 млн 848 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала лише 816 тис. грн. або 2,4%.

Регіональна філія «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» вкотре закликає органи місцевої влади областей, в межах яких магістраль здійснює свою діяльність, віднайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян і не змушувати Південну магістраль скорочувати розміри руху приміських поїздів.

 

Джерело: ПАТ "Укрзалізниця"