ПАТ «Укрзалізниця» залучить консультантів для покращення корпоративного управління та нормативно-правової і законодавчої бази товариства

ПАТ «Укрзалізниця» 15 вересня, як і обіцяв в.о. голови правління товариства Євген Кравцов, оголосило в системі ProZorro проведення відкритих торгів з надання  товариству консультаційних послуг щодо діагностування та покращення корпоративного управління та нормативно-правової і законодавчої бази  ПАТ «Укрзалізниця. Прийом пропозицій від учасників триватиме більше місяця. Метою проекту - надання компанії допомоги щодо покращення її корпоративного управління відповідно до міжнародних стандартів і найкращої практики.

Консультанти з кращим світовим досвідом повинні будуть розробити детальний план дій з корпоративного управління, визначити ризики і слабкі місця, які необхідно буде усунути, а також  визначити необхідні зміни в законодавчій та нормативно-правовій базі.

Проект планується виконувати за двома напрямками:  діагностування  корпоративного управління та діагностування  законодавства. Компанії, які бажають взяти участь у відкритих торгах, повинні мати працівників відповідної кваліфікації з необхідними знаннями та досвідом і відповідати кваліфікаційним критеріям.

Головним завданням консультантів буде підтримка робочої групи. Консультантам необхідно буде не лише представити результати діяльності, але і й запропонувати кращу модель управління для удосконалення роботи компанії.

Нагадаємо, що 13 вересня, Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо утворення робочої групи з проведення реформи корпоративного управління ПАТ "Укрзалізниця". До її складу під головуванням Віце-прем'єр-міністра України  Володимира Кістіона увійшли представники Уряду, Мінекономрозвитку, Укрзалізниці, ЄБРР та консультанти з корпоративного управління. Уряд також затвердив положення про робочу групу.

Серед основних завдань робочої групи з проведення реформи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця» уряд визначив три пріоритети. Це проведення аналізу законодавчої та нормативно-правової бази корпоративного управління Укрзалізниці, організаційної структури органів управління, визначення шляхів, механізмів та способів реформування корпоративного управління Укрзалізниці. Ключовим є підготовка плану дій з реформування корпоративного управління Укрзалізниці з урахуванням загальновизнаних міжнародних норм і стандартів, а також рекомендацій.

План дій дозволить акціонеру (КМУ) контролювати реформи Укрзалізниці за чіткими маркерами і з урахування кращих світових практик.

Як зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов,  необхідність залучення незалежних консультантів з питань корпоративного  управління позбавить сумнівів стосовно професійності та якості системи, котра буде запропонована для імплементації. «Упевнені, що тільки найкращі світові компанії, що мають найбільший досвід в системах корпоративного управління і подібних трансформаціях, можуть допомогти такій найбільшій компанії в Україні, як Укрзалізниця», - наголосив Євген Кравцов.

Він висловив сподівання, що мають бути перерозподілені повноваження між органами управління, правлінням, Наглядовою радою, акціонером. «Можливо, будуть збільшені повноваження Наглядової ради, але це обов’язково має бути пов’язано із включенням до  Наглядової ради незалежних членів з найкращих світових експертів у залізничному транспорті, економіці та ін. галузях, там також має бути проведений незалежний конкурсний відбір. Ці питання обговорюватимуться із консультантами та КМУ, як акціонером Укрзалізниці», - зазначив Євген Кравцов.

За його оцінками,  ці процедури можуть бути завершені до кінця цього року чи у першому кварталі 2018-го. «Це об’єктивна необхідність для Укрзалізниці і це абсолютно реально зробити», - зазначив в.о. голови правління товариства.

Він нагадав, що минулого тижня було завершено формально процедуру корпоратизації Укрзалізниці, були випущені акції товариства.  «На сьогодні ми, пройшовши такий важливий і важкий етап стосовно переходу до корпоративного формату управління, маємо дуже активно продовжити цю реформу і провести її за найкращим світовим стандартом», - підкреслив Євген Кравцов.

Джерело: ПАТ "Укрзалізниця"