Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

Національні транспортна та логістична стратегії повинні мати чіткі критерії та конкретний план дій, – Євген Кравцов

Укрзалізниця системно оновлює пасажирський рухомий склад, – Євген Кравцов

Звинувачення на адресу ПАТ «Укрзалізниця» з боку гірничо-металургійного комплексу - це банальний шантаж і лобізм, - Сергій Підгородецький

Діалог на актуальні теми: студенти Могилянки обговорили з ПАТ «Укрзалізниця» сучасні підходи до КСВ

У ПАТ «Укрзалізниця» запрацював проектний офіс

Конференц-кол з інвесторами за результатами діяльності в ІІІ кварталі/9 місяців 2017 року перенесено на 20 листопада

Інформація про мінування Центрального залізничного вокзалу не підтвердилася

На Центральному вокзалі перевіряють повідомлення про замінування, рух поїздів здійснюється

Укрзалізниця ініціює посилення відповідальності за пошкодження залізничної інфраструктури

«Практика маніпулювання можливістю перегляду законтрактованої ціни має відійти у минуле», – Євген Кравцов

Два роки тому, 21 жовтня 2015 року, відбулася державна реєстрація публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Завершенням етапу корпоратизації товариства стало отримання свідоцтва про випуск акцій ПАТ «Укрзалізниця» 8 вересня 2017 року.

 Як зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, за цей період вже відбулося чимало змін. «Два роки тому багато хто говорив, що це формальність, зміна вивіски, але багато хто так само розуміє, що це трансформація, шлях реальних змін. І сьогодні вже ні в кого немає сумніву, що Укрзалізниця – це вже не орган управління, а компанія та господарюючий суб’єкт», – прокоментував в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця».

За його словами, створення вертикально інтегрованої компанії в перспективі матиме ознаки холдингу. «Майбутнє Укрзалізниці як компанії можливе у формі єдиного об'єднаного холдингу, холдингової компанії. Багато країн проходили процес реформування залізничного транспорту, і найбільш успішним є приклад Німеччини, коли галузь залишилась у держвласності. Приклади комерціалізації, часткової приватизації не були успішними. Тож маємо знайти механізм функціонування державного холдингу, але паралельно з тим розробляємо механізми залучення інвесторів та приватного капіталу в галузь», – зазначив Євген Кравцов.

Наразі ПАТ «Укрзалізниця» як акціонерна компанія має відповідні органи управління: вищий орган – Кабінет міністрів України, наглядову раду та колегіально-виконавчий орган – правління.

Нагальним для компанії є переформатування наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» та введення до її складу незалежних членів. Це бачення головного акціонера товариства – Кабінету міністрів України. Уряд оголосив конкурсний відбір на посади незалежних членів наглядової ради публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Для участі в ньому до 20 листопада триває прийом документів.

Також до 26 жовтня 2017 року триває подання пропозицій в системі ProZorro для участі у відкритих торгах з надання товариству консультаційних послуг щодо діагностування та покращення корпоративного управління та нормативно-правової й законодавчої бази ПАТ «Укрзалізниця.

Нагадаємо, що 13 вересня Кабінет міністрів України прийняв рішення щодо утворення робочої групи з проведення реформи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця». До її складу під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Володимира Кістіона увійшли представники уряду, Мінекономрозвитку, Укрзалізниці, ЄБРР та консультанти з корпоративного управління.

За Законом України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» 100 відсотків акцій ПАТ «Укрзалізниця» закріплені в державній власності.Джерело: ПАТ "УЗ"