Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

Звинувачення на адресу ПАТ «Укрзалізниця» в начебто навмисному незабезпеченні гірничо-металургійного комплексу піввагонами – це банальний шантаж і лобізм. Так прокоментував звинувачення, які прозвучали з боку представників ГМК на адресу товариства, директор філії «Центр транспортної логістики» ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Підгородецький інтернет-виданню «Укрінформ».

 

Він зауважив, що вартість перевезення у піввагонах Укрзалізниці в середньому вдвічі нижча, ніж у вагонах приватних власників. Саме тому, за його словами, на них існує підвищений попит. Водночас приватні вагони забезпечують перевезення іншим учасникам ринку за значно вищими ставками.

Підгородецький зазначив, що приватний бізнес вимагає від держави преференцій у вигляді дешевих вагонів Укрзалізниці і занижених тарифів на перевезення, цим самим ставлячи компанію в неринкові умови. За його словами, до ГМК входить ціла низка підприємств, пов'язаних між собою не лише технологічно-виробничими, а й корпоративно-фінансовими зв'язками. Тому логістика перевезень між підприємствами побудована ними, насамперед, з урахуванням фінансових інтересів корпорацій, до яких належать ці підприємства.

«Гірничозбагачувальні комбінати для найбільш прибуткових напрямків залучають вагони приватного парку (90%), а саме для перевезень у межах України на металургійні комбінати, де є можливість після вивантаження подати вагони під здвоєні операції. Водночас вагони власності ПАТ «Укрзалізниця» навантажуються на експорт і в треті країни та порти, де часто пошкоджуються грейферними кранами, і після вивантаження їх доводиться відправляти в порожньому стані або на ремонт», - розповів Підгородецький.

Вагони Укрзалізниці першочергово спрямовуються для виконання завдань стратегічного характеру, урядових програм з будівництва і відновлення автошляхів країни, з перевезення енергетичного вугілля на адресу ТЕЦ України до опалювального сезону. «Державні підприємства повинні за законом перевозити продукцію саме у вагонах ПАТ «Укрзалізниця», - зауважив він.

З повною версією статті можна ознайомитися на порталі «Укрінформ»Джерело: ПАТ "УЗ"