Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

Укрзалізниця закликає органи місцевої влади до партнерства та відповідальності у питаннях організації приміського руху поїздів та повної компенсації перевізнику його витрат за перевезення пасажирів пільгових категорій. Натомість Укрзалізниця гарантує прозоре та цільове використання коштів, які надійдуть з місцевих бюджетів, та спрямує їх винятково на оновлення та модернізацію рухомого складу.

 Як зазначив в.о. голови правління товариства Євген Кравцов під час презентації човникового руху приміських поїздів між містами-супутниками Києва, якість перевезень у приміському секторі залежить не лише від перевізника, а й від замовника послуги – місцевих органів влади та спільної відповідальної позиції учасників організації перевезень. «Укрзалізниця готова за аналогією з коштами, що надходять до компанії від індексації тарифів на вантажні перевезення, відкрити спеціальний інвестиційний рахунок, на якому буть акумулюватися кошти від компенсації за перевезення пільговиків та кошти, що мають виділятися з місцевих бюджетів на оновлення рухомого складу. Компанія їх спрямовуватиме виключно на потреби приміських перевезень, зокрема на оновлення та модернізацію рухомого складу і публічно звітуватиме про їх використання», – повідомив Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці повідомив, що сьогодні рівень компенсації за перевезення пасажирів-пільговиків не досягає і 15%. «За 11 місяців 2017 року Укрзалізниця приміськими поїздами перевезла пасажирів пільгових категорій на суму майже 382 млн грн, а компенсацій отримано лише 56 млн або 14,8% від необхідного. Причому є деякі регіони-аутсайдери, які майже не компенсують витрати залізничникам: місто Київ та Волинська область – 0% компенсації, Івано-Франківська область  –1,7%, Чернівецька область – 1,8 % та інші», – додав Євген Кравцов.

 Попри низький відсоток відшкодування витрат, Укрзалізниця цього року на у модернізацію та капітальний ремонт електричок в умовах заводів вклала вже 348,5 млн грн відновивши 61 секцію або 13 складів. Загальний план 2017 року – відновити 93 секції  або 18 складів на суму  560, 6 млн грн.  Упродовж року товариство неодноразово зверталося з листами до облдержадміністрацій з проханням про погашення заборгованості за перевезення пільговиків у повному обсязі, однак цифри свідчать самі за себе.

«Ми розуміємо свою соціальну функцію у сфері пасажирських перевезень та шукаємо нові підходи до забезпечення пасажирських перевезень, як у далекому, міжнародному так і приміському сполученнях. Натомість очікуємо на відповідну реакцію з боку місцевої влади у питаннях погодження тарифу та відшкодування за перевезення пасажирів пільгових категорій», - зауважив Євген Кравцов.

Нагадаємо, що у цьому році вперше в історії Укрзалізниці, кошти від індексації тарифів на вантажні перевезення йдуть на окремий рахунок, а звідти спрямовуються на CAPEX.Джерело: ПАТ "УЗ"