Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Мобільний терміналПерша партія таких пристроїв (7 терміналів) вже проходить тестування в поїзді міжрегіональних ліній бізнес-класу № 703 / 704 Вітебськ Мінськ.

 

 

 

Нині інформація про пасажирів, які оформили квитки з електронною реєстрацією, передається поїзним бригадам на паперовому носії. Впровадження ж системи автоматизованого контролю посадки пасажирів дозволяє передавати її безпосередньо в поїзд по бездротових каналах зв'язку із застосуванням мобільних терміналів.

Пасажирам, які оформлили квиток через Інтернет з електронною реєстрацією на поїзд № 703 / 704, необхідно звернути увагу на штрих-код у бланку замовлення. Його можна показати провідникові на мобільному телефоні, планшеті або на роздрукованому бланку замовлення. Якщо вагон уже оснащений мобільним терміналом, провідник, зчитавши штрих-код, оперативно знайде вас в електронній відомості.

Найближчим часом на дорогу надійде ще 80 мобільних терміналів. Ними в першу чергу будуть оснащуватися поїзда регіональних і міжрегіональних ліній бізнес-класу.

Закінчуючи тестування, системи автоматизованого контролю посадки пасажирів Білоруська залізниця планує повністю відмовитися від паперових технологій передачі інформації про пасажирів з електронною реєстрацією в поїздах, обладнаних мобільними терміналами. Впровадження такої системи є одним з перспективних напрямків розвитку автоматизованих способів контролю проїзду на Білоруській залізниці та обумовлено зростанням популярності послуги електронної реєстрації.

У І півріччі поточного року через онлайн-систему продажу проїзних документів Білоруської залізниці було придбано 451,6 тис. проїзних документів на поїзди, що перевищило рівень аналогічного періоду минулого року в 2,1 рази. У тому числі 365 тис. квитків було оформлено з використанням послуги електронної реєстрації, що майже в 3 рази більше, ніж у січні–червні 2013 року.

Послуга електронної реєстрації, яка дозволяє не оформляти в касі проїзний документ, на сьогодні доступна при купівлі квитків на всі потяги міжрегіональних ліній і регіональних ліній бізнес-класу, що курсують у межах Білорусі; на всі поїзди в прямому сполученні Білорусь – Росія (без транзиту територією інших держав), поїзд Мінськ – Рига, а також на всі поїзди в прямому сполученні Мінськ – Вільнюс.