Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Мінінфраструктури України9–10 жовтня у Мінінфраструктури для фахівців підвідомчих установ було проведено науково-практичну конференцію «Енергетична безпека на транспорті: підвищення енергоефективності, зниження залежності від природного газу».

 

За словами О. Маліна, в. о. міністра інфраструктури, підвищення енергоефективності та енергозбереження за умов зростання вартості імпортованого природного газу та нафтопродуктів, обмеження обсягів їх постачання є ключовим питанням для забезпечення енергетичної безпеки держави, й тому Уряд сьогодні першочергово приділяє увагу саме цій проблемі.
Він нагадав, що Мінінфраструктури рекомендує здійснювати реалізацію проектів та заходів з енергозбереження на підприємствах транспорту та поштового зв’язку комплексно: як на об’єктах генерації, так і на тепломережах і об’єктах кінцевого споживача.
Загалом у конференції взяли участь понад 100 представників Мінінфраструктури, Держенергоефективності, Державної авіаційної служби, апарату Верховної Ради, Національної академії наук, ДП «УкрНДІМІФ», залізниць України, морських торгівельних портів України, ДУ «Держгідрографія», аеропортів України, Украероруху, Укрпошти та інших організацій. У ході заходу обговорювалися досвід з енергозбереження залізниць та морських портів України, використання альтернативних технологій теплопостачання, термомодернізацію будівель, заміщення природного газу шляхом газифікації твердого палива, системи електроопалення, залучення інвестицій в енергоефективне та енергозберігаюче обладнання тощо. Також учасники відвідали випробувальний центр колісних транспортних засобів ДП «ДержавтотрансНДІпроект».
За результатами конференції для учасників буде підготовлено документ рекомендаційного характеру щодо реалізації заходів з енергозбереження на об’єктах транспорту та поштового зв’язку.