Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Залізнична коліяІран, Афганістан, Таджикистан, Киргизстан і Китай підписали за підсумками зустрічі посадових осіб щодо розгляду питання з'єднання залізничних ліній п'яти країн в Душанбе документ про визначення маршруту.

 

 

На зустрічі були обговорені питання маршруту, по якому належить прокласти залізничне полотно, розмір колії шляхів, проведення техніко-економічного обґрунтування проекту та джерела фінансування реалізації проекту.
Основною перешкодою в реалізації проекту було питання ширини колії в Ірані та Китаї, яка не відповідає розмірам колії в Таджикистані та Киргизстані. Розмір колії в Таджикистані та Киргизстані становить 1520 мм, в Ірані та Китаї — 1435 мм. Це питання було вирішене на минулій зустрічі. Сторони погодилися взяти за основу прийнятої в Ірані та Китаї ширину колії.
На території Таджикистану, за попередніми даними, протяжність залізниці складе 392 км.