Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

DSC 1141Про це повідомив заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко в рамках панельної дискусії II «Роль залізничного транспорту у формуванні макрологістичних транспортних систем», що відбулася під час Міжнародного транспортного тижня в м. Одеса.

 

«За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії. Вантажонапруженість українських залізниць (річний обсяг перевезень на 1 км) в 3-5 разів перевищує відповідний показник розвинених європейських країн. Тому пріоритетами політики Міністерства інфраструктури в галузі залізничного транспорту сьогодні є лібералізація ринку залізничних перевезень (в першу чергу вантажних), модернізація основних засобів галузі та зменшення будь-яких бар'єрів на маршрутах вантажів по території України», - зазначив Микола Снітко.

Також у вересні поточного року буде створено публічне акціонерне товариство «Українська залізниця».
Значна увага приділяється питанням інтероперабельності української та європейської залізничних систем.

За результатами панельної дискусії були напрацьовані рекомендації учасників. Зокрема, в них зазначено, що навіть за умов складної соціально-політичної ситуації українські залізниці залишаються надійним партнером, забезпечують безперебійне залізничне сполучення, перевезення вантажів у міжнародному залізничному та залізнично-поромному сполученні, а також безперешкодну доставку транзитних вантажів.