Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

Учасники семінаруНа базі Спеціалізованого проектно-конструкторського та технологічного бюро «Інфратранспроект-ДІІТ» був проведений практичний семінар на тему «Перспективи реформування законодавства України, що регулює проектну діяльність у будівництві».

 

Учасників семінару вступною промовою привітав ректор Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. ак. В. Лазаряна, проф. О. Пшінько. Семінар проводився за участі Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проектувальників у будівництві» (ВУГіП), що є першою саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за напрямом професійної діяльності інженерів проектувальників.

Організація заснована з метою захисту прав і свобод своїх членів — головних інженерів (фахівців) проекту та інших проектувальників (фахівців) у будівництві, задоволення соціальних, економічних, фахових, виробничих та інших законних інтересів вказаних фахівців, підвищення престижу професії та рівня кваліфікації головних інженерів проекту та інших проектувальників у будівництві, сприяння обміну досвідом між ними,впровадження у галузі принципів саморегулювання, розвитку та вдосконаленню нормативно-правових актів, нормативних документів та інших актів в сфері будівництва об’єктів архітектури.
Основною метою семінару було інформування працюючих та майбутніх фахівців в галузі будівництва та архітектурної діяльності, викладачів та студентів університету про перспективи реформування законодавства України, що регулює проектну діяльність у будівництві.
На семінарі були розглянуті питання напрямків реформування законодавства України в галузі будівництва, питання професійної сертифікації фахівців в галузі будівництва та кваліфікаційних вимог до сертифікованих фахівців.
Представники ВУГіП доповідали про цілі та завдання організації, питання членства, вимоги до членів ВУГіП та якості виконуваних ними робіт, контроль за дотриманням членами ВУГіП стандартів професійної діяльності, страхування проектувальників від можливих помилок та відшкодування збитків, завданих споживачам у наслідок виконання членами ВУГіП робіт неналежної якості.
Також учасники семінару прослухали доповідь співробітника СПКТБЗТ «Інфратранспроект-ДІІТ» про питання визначення категорії складності лінійних об’єктів будівництва залізничного транспорту та недоліки законодавства України, що унеможливлюють виконання робіт з капітального ремонту лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури залізничного транспорту в стислі терміни і можуть призводити як до значних економічних збитків, так і безпосередньо впливати на безпеку руху залізничного транспорту.
Основними напрямками діяльності СПКТБ «Інфратранспроект-ДІІТ» є:
— виконання повного комплексу робіт з обстеження, випробування і надання експертного технічного висновку про стан конструкцій та будівельних матеріалів об'єктів транспортної інфраструктури;
— виконання проектних та вишукувальних роботів для нового будівництва, капітального ремонту та реконструкції об'єктів транспортної інфраструктури.
— проведення підвищення кваліфікації фахівців у галузі будівництва, неруйнівного контролю та сучасних програмних комплексів автоматизованого проектування.
Як відзначає проф. С. Мямлін, проректор з наукової роботи ДІІТу, у інтерв'ю нашому виданню: «Унікальною за своєю складністю роботою, що була виконана цим підрозділом є комплекс робіт по обслідуванню та випробуванню конструкцій автодорожнього переходу Дніпровської ГЕС. Це дійсно унікальний експеримент, що дозволив не тільки здійснити випробування ДніпроГЕС , а й розробити технічні та проектні рішення з відновлення її несучої здатності».
Нагадаємо, повний текст інтерв'ю з проектором з професором Сергієм Віталійовичем Мямліним можна буде прочитати в найближчому випуску журналу.

 

Джерело: офіційний сайт університету (http://www.diit.edu.ua/news.php?lang=ua&id=00000092)