Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Залізниця АзербайджануЗалізничний транспорт Азербайджану займає одне з найважливіших місць у розвитку економіки Республіки і забезпечує значну частину вантажних і пасажирських перевезень.

 

 

Датою народження Азербайджанської залізниці вважається січень 1880 року, коли почалася експлуатація першої в республіці 20-кілометрової залізничної лінії на ділянці Баку – Сабунчи – Сурахани. У той час залізниця призначалася, в основному, для перевезення нафти з Апшеронського родовищ в порт Баку.
До 1991 року Азербайджанська залізниця включала три відділення — Бакинське, Гянджинське і Нахічеваньське. Після здобуття незалежності Азербайджаном та відділення його залізниць від структури Міністерства шляхів сполучення СРСР, була проведена кардинальна реструктуризація залізничної системи.
На сьогодні основним перевізником у країні є ЗАТ «Азербайджанські залізниці» (Azәrbaycan Dәmir Yollari QSC, «ADY» QSC) — компанія, створена в 2009 році на базі Азербайджанської державної залізниці.
Для Азербайджанської Республіки залізничний транспорт є стрижневою галуззю, він об'єднує роботу багатьох виробництв і впливає на уклад життя населення.