Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

УкрзалізницяОцінка ринкової вартості майна і майнових прав для формування статутного капіталу АТ «Укрзалізниця» здійснюватиметься у 5 етапів.

 

 

 

За інформацією Укрзалізниці, компанією Deloitte & Touche, що виступає оцінювачем, розроблено проект методології оцінки, який погоджено Укрзалізницею і направлено на погодження Фонду держмайна України. Оцінювачу передано необхідну інформацію для оцінки майна та майнових прав 49 юридичних осіб, які будуть злиті в акціонерне товариство, і 7 приватних акціонерних товариств.
На другому етапі оцінювач сформує звіти про оцінку майна 49 юридичних осіб, які будуть злиті в акціонерне товариство, і про оцінку 100% акцій, що належать державі в статутному капіталі.
Третій етап передбачає рецензування звіту про оцінку майна Фондом державного майна України. Результатом є отримання позитивної рецензії.
На четвертому етапі оцінювач передасть інформацію комісії з утворення акціонерного товариства, яка складе зведений акт оцінки майна АТ «Укрзалізниця». Оцінювач має підтвердити достовірність даних.
На п’ятому етапі Фонд держмайна здійснить рецензію зведеного акту оцінки майна. У разі зауважень, оцінювач повинен допомогти їх усунути.
Зведений акт оцінки майна затвердить Міністерство інфраструктури, а також зведені переліки, передавальні акти майна і земельних ділянок. У зведеному акті оцінки майна серед іншого буде визначено розмір статутного капіталу публічного акціонерного товариства, який буде внесено у проект Статуту акціонерного товариства, а сам Статут затвердить уряд. Після цього буде здійснено реєстрацію ПАТ «Укрзалізниця».