Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Під час конференціїМіністерство інфраструктури України ознайомилось із польським досвідом реформування залізниці.

 

 

 

19 лютого 2015 року О. Кава, заступник Міністра інфраструктури, та А. Нестеренко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та інвестиційної діяльності, взяли участь у конференції «Доступ до залізничної інфраструктури в Україні», організованій Посольством Республіки Польща в Україні.

На заході було розглянуто питання функціонування ринку залізничних перевезень в умовах відкритого доступу. Польські фахівці поділились своїм досвідом реформування залізниці. За словами О. Кави, Україна знаходиться на першому етапі реформування галузі залізничного транспорту. «У зв’язку з цим ми активно вивчаємо досвід країн, які вже реформували свої залізниці. Разом з тим варто пам’ятати, що українська модель вантажних перевезень залізничним транспортом суттєво відрізняється від європейської. Так, на частку залізниці в України приходиться 83% вантажних перевезень (за виключенням трубопровідного транспорту), у той час, коли середній показник у країнах ЄС — близько 10%», — зауважив він. Наразі Міністерство інфраструктури вивчає модель вільного доступу до ринку залізничних перевезень. «Однак ми знаходимось на першому етапі впровадження реформ. До розгляду питання вільного доступу ми повернемось на наступних етапах реформування за декілька років», — додав О. Кава.