Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Під час зустрічі19 січня відбулася офіційна зустріч Мінінфраструктури України з делегацією Польщі, яку очолила М. Васяк, Міністр інфраструктури та розвитку Польщі.

 

 

 

Під час зустрічі обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва у сфері транспорту. Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури і розвитку Польщі створять робочі групи для співпраці за напрямками: дорожнє господарство, міський, залізничний, авіаційний та морський транспорт, імплементація європейського законодавства. Такої домовленості досягнуто в ході зустрічі А. Пивоварського, Міністра інфраструктури України, з М. Васяк, Міністром інфраструктури та розвитку Республіки Польща, що відбулася 19 січня у Кабінеті Міністрів України в рамках робочого візиту в Україну Е. Копач, Прем’єр-міністра Республіки Польща.
Транспортники Польщі у форматі робочих груп ділитимуться досвідом із українськими колегами щодо тих трансформацій, які відбулися в їхній транспортній системі.
За його словами А. Пивоварського, Міністр інфраструктури України, насамперед Мінінфраструктури, щоб уникнути ймовірних помилок у ході реформування сфери транспорту, цікавить, як відбувся процес передачі автомобільних доріг у підпорядкування місцевій владі, джерела фінансування дорожньої інфраструктури у Польщі, реформування польської залізниці тощо.
Окрім цього, на рівні робочих груп між транспортними відомствами України та Польщі проходитимуть й консультації щодо участі у реалізації перспективних проектів. Зокрема вирішено створити рейтинг найбільш економічно ефективних проектів для співпраці між Україною та Польщею. Наприклад, задля розвитку транспортного сполучення коридором Балтійське море – Чорне море українською стороною до розгляду запропоновано проект «Євроколія», проект розвитку пасажирського залізничного сполучення з використанням вже існуючої європейської колії на території України до м. Ковель тощо.
Від Міністерства інфраструктури України координаторами робочих груп зі співпраці з польськими колегами будуть заступники Міністра. Перший заступник Міністра інфраструктури відповідатиме за робочі групи з питань авіаційного, морського транспорту та дорожнього господарства; заступник Міністра О. Кава — залізничного та міського транспорту; заступник Міністра О. Рейтер — імплементації європейського законодавства.