Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

Северомуйський тунельДля найбільшого в Росії 15-кілометрового Північномуйського тунелю (Республіка Бурятія) вчені Сибірського відділення РАН створили автоматизовану систему управління всіма технологічними процесами. Вона включає в себе понад 2500 сигнальних датчиків, розташованих по всьому тунелю. Крім того, вчені запропонували відновлювати поверхню стін тунелю за допомогою наноматеріалів.

 

 


«Залізничний транспорт є своєрідним полігоном для впровадження інновацій. При цьому важливо не відставати від закордонних колег у темпах технічної модернізації, використовуючи кращі пропозиції вітчизняної та світової науки», — стверджує Б. Лапідус, голова Об'єднаної вченої ради ВАТ «РЖД».
Новосибірські вчені пропонують розмістити систему датчиків, яка включає в себе понад 2500 розташованих по всьому тунелю сигнальних датчиків, що фіксують температуру і вологість повітря, положення поїзда та інші параметри. Система значно підвищить безпеку і дозволить стежити за станом тунелю. Вчені запропонували відновлювати поверхню стін тунелю за допомогою нанотехнологій, що продовжують термін її служби.
Крім того, вже кілька років на «РЖД» застосовується інша розробка сибірських вчених — автоматизована діагностична система лазерного контролю, що дозволяє виявляти на ходу небезпечні дефекти рухомого складу.