Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

О. Кава, заступник Міністра інфраструктури УкраїниО. Кава, заступник Міністра інфраструктури України, рекомендує Укрзалізниці опрацювати можливість переформування двох швидкісних поїздів ЕКр1 «Тарпан» за європейським зразком.

 

 

Як зауважили в прес-службі Міністерства інфраструктури, О. Кава, заступник Міністра інфраструктури України доручив Укрзалізниці під час підготовки проекту фінансового плану на 2015 рік опрацювати можливість переформування двох швидкісних поїздів ЕКр1 «Тарпан» за європейським зразком в чотири електропоїзди пасажиромісткістю 300–400 осіб. Таким чином із наявних електропоїздів та додаткових елементів залізничники отримають 4 повноцінні поїзди по 5–6 вагонів.
За словами О. Кави, на сьогодні ситуація із залізничним пасажирським парком настільки складна, що потрібно максимально використовувати наявні ресурси для його оновлення і модернізації. На сьогодні на залізницях експлуатуються лише 2 тис. 900 пасажирських вагонів із 5 тис. У решти — термін експлуатації понад 28 років. За прогнозами, якщо не оновлювати рухомий склад, до 2020 року пасажирський парк налічуватиме лише 1257 вагонів, яких буде недостатньо навіть для половини від нинішніх обсягів перевезення (у 2014 році у дальньому сполученні перевезено — 81 млн осіб). Кожен громадянин України в середньому 10 разів на рік користується послугами залізничного транспорту, тож держава повинна звернути особливу увагу на ситуацію із оновленням парку пасажирських вагонів.
У приміському сполученні на сьогодні працюють 160 дизель-поїздів та 250  електропоїздів (1200 секцій). Зі 160 дизель-поїздів не виробили нормативний термінексплуатації лише рейкові автобуси — 13 одиниць.
Крім того, при підготовці технічних завдань на розробку нових типів пасажирського рухомого складу О. Кава рекомендував залізничникам розробити єдині стандарти до облаштування вагонів для кожного виду перевезень, зокрема пасажиромісткість, кількість дверей, ширина дверей, висота рівня підлоги та його відповідність рівню платформ для забезпечення зручного входу та виходу пасажирів тощо.
«Трансформації, що відбуваються в Україні, вимагають від нас гнучкості та орієнтування на пасажира. Ми повинні постійно підвищувати якість послуг. Я наполягаю, щоб у сегменті пасажирських перевезень в Укрзалізниці думали про те, чого хоче пасажир. Щоб на залізничний транспорт йшов пасажир, треба мати конкурентні переваги, і не лише в ціні. Інакше — усіх платоспроможних пасажирів заберуть інші види транспорту», — зауважив заступник Міністра.