Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Гори ЕверестНаприкінці серпня влада Китаю планує відкрити найвищу в світі ділянку залізниці, яка з'єднає тибетське місто Лхаса з округом Шигадзе.

 

 

Нова ділянка пролягатиме по Евересту і вздовж мальовничої річки Брахмапутра. Ділянка стане продовженням залізничного полотна з Цинхая в Тибет, який вже охрестили «дорогою, близькою до неба». Залізниця в Тибет була відкрита в 2006 році, по ходу проходження поїзда піднімається на висоту 5 км.
Будівництво ж нової ділянки почали в 2010 році, а на його зведення було витрачено трохи більше $2 млрд. Нова ділянка доставить туристів залізницею з Пекіна в Шигадзе, який знаходиться недалеко від кордону з Непалом.
З відкриттям нової лінії подорож із Шигадзе в Лхасу займатиме всього 2 год (раніше туристам було потрібно не менше 5 год). Нова ділянка є частиною величезної китайської інвестиційної програми з розвитку інфраструктури віддалених західних територій, яка деякими розглядається як спроба встановлення економічного і політичного контролю над Тибетом.