Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Н. Давиденко, перший заступник начальника департаменту інформатизації ВАТ «РЖД»З 1 жовтня 2014 року вантажовідправники повинні будуть в обов'язковому порядку надавати попередню інформацію про вантажі, що ввозяться, через офіційний сайт перевізника ВАТ «РЖД».

«Рішення про обов'язкове інформування було прийнято у вересні 2013 року. Проте такі стислі терміни на підготовку до впровадження нової технології не стали для нас несподіванкою. Роботу з впровадження безпаперової технології обміну документами ми почали ще в 2002 році. І на сьогодніугоди з електронного обміну даними, які містять інформацію про вантажі, що перевозяться, підписані з десятьма сусідніми залізничними адміністраціями», зазначила Н. Давиденко, перший заступник начальника департаменту інформатизації ВАТ «РЖД».

Електронна взаємодія між митними органами і перевізником будується на обміні документами в електронній формі, враховуючи всі вимоги з інформаційної безпеки.

Введення обов'язкового інформування про вантажі, що ввозяться, дозволить підвищити автоматизацію митних процедур і скоротити оформлення вантажів у залізничних пунктах пропуску.