Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

Делегація Укрзалізниці бере участь у 67-ому засіданні Ради із залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності

Укрзалізниця спростовує інформацію про надання переваги у забезпеченні вагонами великим компаніям

Реалізація житлових та інших соціальних програм дозволить Укрзалізниці зберегти кадровий потенціал та підвищити престиж професії залізничника – Євген Кравцов

З 10 грудня курсуватиме безпересадковий вагон Київ – Відень через Будапешт

З 10 грудня курсуватиме новий поїзд Одеса – Перемишль

За 9 місяців цього року на 28% зросли обсяги перевезення зернових вантажів залізничним транспортом України до 27,4 млн тонн

Укрзалізниця збудує цех унікальної технології капремонтів пасажирського рухомого складу

Залізничники-захисники територіальної цілісності України отримають матеріальну допомогу

У зв’язку з колійними роботами з 16 по 27 жовтня обмежено рух поїздів на дільниці Перемишль – Хурко

Укрзалізниця збудує цех унікальної технології капремонтів пасажирського рухомого складу

personПро це повідомив заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко під час експертної зустрічі в Кабінеті Міністрів України щодо обговорення нової редакції законопроекту «Про залізничний транспорт». Учасниками заходу виступили представники відомства і галузеві експерти. У режимі відеоконференції в дискусії взяли участь представники залізниць, профспілок і громадських організацій з Дніпропетровська, Харкова, Львова, Одеси і Чернігова.

 

 

За словами Миколи Снітка, перетворення «Укрзалізниці» на публічне акціонерне товариство, що планується цього року, та прийняття Закону «Про залізничний транспорт» є першими за роки незалежності реальними кроками на шляху реформування галузі.

З цим погодилися присутні на зустрічі профільні експерти – представники компаній Deloitteта Ernst&Young, Центру транспортних стратегій. Вони в цілому підтримали проект документу як один із важливих рушіїв докорінних змін. «Законопроект покращує розуміння інвесторами основних процесів у галузі та підвищує її інвестиційну привабливість», - зазначив Олександр Берчій з Ernst&Young.

Запрошені експерти також окреслили низку завдань, які найближчим часом потребуватимуть особливої уваги. Серед них – формування прозорих і зрозумілих механізмів тарифоутворення та залучення у галузь інвестицій, а також закріплення чіткого переліку повноважень за Національною комісією регулювання транспорту (НКРТ) та інших органів державного управління, створення яких передбачає законопроект.

Під час прямих включень були заслухані питання з регіонів. Зокрема, залізничники та громадські організації підняли питання пільг і тарифів на соціальні пасажирські перевезення. Представники профспілок звернули увагу на необхідність збереження робочих місць та належного рівня соціального захисту працівників.

 

За словами Миколи Снітка, законопроект переводить соціальні перевезення в русло договірних відносин між перевізником (Укрзалізницею) та органами державної або місцевої влади. Органи влади формуватимуть замовлення на соціальні перевезення, витрати на здійснення яких будуть компенсувати перевізнику.

Заступник Міністра наголосив також на необхідності монетизації пільг: «Сьогодні держава компенсує залізниці лише 30% вартості перевезень пільгових категорій, що прямим чином відображається на якості цих перевезень».

Відповідаючи на питання, чи не створює законопроект умов для приватизації залізниці, директор з реформування, майнової та правової політики «Укрзалізниці» Євген Кравцов підкреслив: «Метою законопроекту є лібералізація ринку залізничних перевезень. Приватизація залізниці заборонена законодавством. Шляхом, яким зараз рухається Україна, свого часу пішли країни Європи – Польща, Німеччина, Іспанія, Франція».

 

Експертна зустріч довела необхідність роз’яснювальної роботи, спрямованої не лише на залізничників та ділові кола, а й на пересічних громадян як клієнтів залізниць.

 

З метою глибшого роз’яснення нововведень, закладених у законопроекті «Про залізничний транспорт», Міністерство інфраструктури ініціює регіональні круглі столи із залученням широкої громадськості, залізничників та ЗМІ.

«Налагодження діалогу з регіонами сприятиме кращому розумінню ними змін, які має на меті запровадити Закон «Про залізничний транспорт». Ми врахуємо отримані сьогодні зауваження та продовжимо роз’яснювальну роботу на місцях», - зазначив заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко. Протягом липня-серпня поточного року публічні обговорення законопроекту відбудуться у Дніпропетровську, Харкові та Львові.

 

Прес - центр Міністерства транспорту та зв'язку України