Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

Делегація Укрзалізниці бере участь у 67-ому засіданні Ради із залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності

Укрзалізниця спростовує інформацію про надання переваги у забезпеченні вагонами великим компаніям

Реалізація житлових та інших соціальних програм дозволить Укрзалізниці зберегти кадровий потенціал та підвищити престиж професії залізничника – Євген Кравцов

З 10 грудня курсуватиме безпересадковий вагон Київ – Відень через Будапешт

З 10 грудня курсуватиме новий поїзд Одеса – Перемишль

За 9 місяців цього року на 28% зросли обсяги перевезення зернових вантажів залізничним транспортом України до 27,4 млн тонн

Укрзалізниця збудує цех унікальної технології капремонтів пасажирського рухомого складу

Залізничники-захисники територіальної цілісності України отримають матеріальну допомогу

У зв’язку з колійними роботами з 16 по 27 жовтня обмежено рух поїздів на дільниці Перемишль – Хурко

Укрзалізниця збудує цех унікальної технології капремонтів пасажирського рухомого складу

4006905955846587

   У січні цього року, відповідно до законодавства, залізничні медичні заклади були передані на місцевий рівень. У зв’язку з запровадженням реформи міжбюджетних відносин виникла низка гострих питань щодо передачі у комунальну власність цілісних майнових комплексів залізничних медичних закладів, забезпечення їх фінансування та організації проходження медичних оглядів залізничників.

   

Для вирішення цих проблем необхідні скоординовані дії міністерств інфраструктури, охорони здоров’я, залізниць, медичних служб та місцевих громад. На цьому під час селекторної наради в Укрзалізниці 23 квітня наголосив заступник Міністра інфраструктури України Микола Снітко. «Міністерство як регулятор робило і буде робити все можливе для того, щоб оперативно вирішити назрілі питання», - зазначив Микола Снітко.

Він наголосив, що найгостріша ситуація на сьогодні склалась по двох медичних закладах Укрзалізниці (ДЗ «Вузлова лікарня станції Чернігів Південно-Західної залізниці» та ДЗ «Вузлова поліклініка станції Житомир Південно-Західної залізниці»), де  місцевою владою не прийнято рішення щодо взяття на фінансування, заклади не включені до мережі місцевих бюджетів та відповідно не мають затверджених кошторисів на 2015 рік.

«Майже чотири місяці у вузлових медзакладах у Житомирі та Чернігові медики не отримують зарплату. Це неприпустимо. Ці лікарня та поліклініка - єдині, яким місцева влада не відкрила рахунки», - зауважив Микола Снітко. Нагадаємо, що 21 квітня заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко особисто зустрівся з мером міста Чернігів та першим заступником Голови Чернігівської ОДА для вирішення цих питань. На 24 квітня призначено проведення чергової сесії Чернігівської міської ради, до порядку денного якої включено питання про прийняття в комунальну власність відомчої вузлової лікарні. За дорученням заступника Міністра Миколи Снітка, у зазначеному засіданні візьмуть участь представники Південно-Західної залізниці з метою позитивного вирішення питання.

Микола Снітко доручив відповідальним фахівцям підготувати необхідну документацію для врегулювання правових відносин. Заступник Міністра також поінформував, що в структурі акціонерного товариства «Українська залізниця» залишаються десять медичних закладів, з яких два - на поки-що непідконтрольній відомству території Донецької залізниці.

Заступник Міністра наголосив, що стратегія розвитку системи охорони здоров’я на залізничному транспорті спрямована на збереження системи профілактичних медичних оглядів. В зв’язку з цим відповідальним фахівцям доручено розробити порядок та схеми проведення всіх видів медичних оглядів залізничників із урахуванням прийнятих рішень щодо передачі відомчих закладів охорони здоров’я в комунальну власність та забезпечити закріплення структурних підрозділів залізниць за відповідними медичними закладами.

Довідково:

Відповідно до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» медичні заклади, визначені у додатку № 10 до цього Закону (у т.ч. 75 медичних закладів залізничної галузі), з 1 січня 2015 року повинні фінансуватися з місцевих бюджетів за рахунок медичної субвенції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 11 «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» затверджено Порядок та умови надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Головним розпорядником медичної субвенції є Міністерство охорони здоров’я.

Починаючи з 1 січня 2015 року, питання фінансового забезпечення відомчих закладів охорони здоров’я залізничного транспорту, з урахуванням постійного прикріпленого населення, яке вони обслуговують, має вирішуватися відповідними місцевими органами влади.