Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Останні новини

АМКУ відхилив скаргу ТОВ «Зеніт Склад» щодо відміни закупівлі дизельного пального для залізниці за формульною ціною

Пожежу на станції Одеса-Товарна ліквідовано, – Головне управління ДСНС України в Одеській області

Євген Кравцов: Укрзалізниця купує дизпальне в середньому на 7 % дешевше ринкової вартості

Електропоїзд Фастів – Миронівка затримався для збільшення кількості вагонів

Євген Кравцов: у 2017 році Укрзалізниця збільшила на 2,5 млрд грн відрахування до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів

ПАТ «Укрзалізниця» з 1 лютого змінює розклад руху поїздів у сполученні Лисичанськ – Київ – Хмельницький

Привітання в.о. голови прав

Пасажири швидкісного поїзда № 736/735 Запоріжжя - Київ прибудуть до Києва із затримкою близько 5 годин

Укрзалізниця збільшить кількість міжнародних кас у зв’язку з ростом перевезень до ЄС, – Євген Кравцов

8 січня додатковий швидкісний поїзд вирушить з Києва до Тернополя

Перший заступник генерального директора Укрзализниці М.Бланк, Міністр Інфраструктури М. Бурбак


Кабінетом Міністрів України на останньому засіданні 25 червня прийнято постанову «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Про це у ході брифінгу розповіли міністр інфраструктури України Максим Бурбак та перший заступник генерального директора Укрзалізниці Максим Бланк.
 

«Учора Кабінет Міністрів одноголосно підтримав рішення щодо утворення ПАТ «Українська залізниця». Це важливий крок на шляху створення вертикально інтегрованої структури, здатної ефективно функціонувати в умовах загострення міжнародної технологічноїконкуренції. Фактично цим ми розпочинаємо процес реформування», — зазначив міністр. За його словами, закон про реформування залізничного транспорту України було прийнято ще у 2012 році, утім лише нинішній Уряд дав старт цьому процесу — початок господарської діяльності АТ «Укрзалізниця» очікується з 1 січня 2015 року.

Відтак після прийняття постанови до кінця серпня 2014 року буде проведено інвентаризацію майна підприємств та господарських товариств залізничної галузі, а до кінця вересня поточного року буде проведено незалежну оцінку майна, у тому числі, майнових прав та державних пакетів акцій (часток), що вносяться до статутного капіталу АТ «Укрзалізниця». Після проведення зазначених процедур до середини листопада на розглядКМУ буде подано проект постанови «Про затвердження Статуту та організацію діяльності публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Після прийняття КМУ постанови відбудеться державна реєстрація АТ «Укрзалізниця» та буде завершено формування майнового комплексу, побудовано структуру управління АТ «Укрзалізниця» і утворено 25 філій. Тобто, відбуватиметься поступовий перехід від територіально-функціональної структури управління до вертикально інтегрованої.

За словами Максима Бланка, створюватиметься єдиний центр обслуговування всіх фінансових, пасажирських і вантажних потоків, що сприятиме економічній і транспортній ефективності Укрзалізниці.

«Важливо на даному етапі зберегти цілісність української залізниці як структури, що обслуговує пасажирські та вантажні перевезення — це перший етап реформи. Подальші етапи відпрацьовуватимуться після відновлення ефективності залізниці», — сказав перший заступник генерального директора Укрзалізниці. Відтак, підкреслив заступник генерального директора Укрзалізниці, доцільність розмежування функцій по організації вантажних та пасажирських перевезень наразі не розглядається.

Максим Бланк додав, що вже на першому етапі реформи очікується сумарне зменшення витрат на 2014 рік на 1,2 млрд грн. Крім цього, початок реформування дасть змогу відновити усі діалоги з міжнародними фінансовими організаціями, західними партнерами щодо реалізації ключових проектів з оновлення рухомого складу, покращення інфраструктурної складової, колійного господарства та електрифікації.

Перший заступник генерального директора Укрзалізниці наголосив, що при реформуванні жодної приватизації не буде — діє заборона на відчуження державного майна.