Українська залізниця № 9-10 (51-52) 2017

50-51Владимир Зайцев: «Когда работаешь с полной отдачей, успехи есть всегда»

В сложное время реформ железнодорожной отрасли в Украине очень важно, чтобы высокие посты на предприятии занимали настоящие профессионалы, талантливые и знающие руководители, добрые и отзывчивые люди.

Українська залізниця № 7-8 (49-50) 2017

49-50Ольга Дяченко: «Абсолютное понимание и поддержка людей помогли мне стать настоящим железнодорожником»

На железной дороге всегда существовал перечень должностей, которые занимали только мужчины, и начальник дирекции железнодорожных перевозок — одна из таких должностей. Это правило было нарушено в 2002 году, когда впервые в Украине начальником Полтавской дирекцией железнодорожных перевозок была назначена женщина.

Українська залізниця № 5-6 (47-48) 2017

 

46 47-1Томаш Майка: «Стратегічним напрямком руху реформ є вихід української залізниці на світові ринки та налагодження міжнародних контактів»

Європейська інтеграція — головний напрямок руху реформ Укрзалізниці. Перші кроки на цьому шляху вже зроблено, проте завдань ще дуже багато.

 

Українська залізниця № 3-4 (45-46) 2017

обложкаЮрій Тищенко: «Cпільними зусиллями будуємо залізничну компанію європейського рівня»

Залізницю вважають локомотивом економіки держави, але працює вона для пасажирів та клієнтів, якім надає транспортні послуги. Придніпровська магістраль залишилася найбільш масовим і загальнодоступним перевізником та великим платником податків в Україні.

Українська залізниця № 1-2 (43-44) 2017

oblozkaВасиль Ільчишин: «Подальший розвиток швидкісного руху буде залежати в першу чергу від розвитку інфраструктури»

5 років існування компанії «УЗШК» — саме час поділитися успіхами, які були досягнуті під керівництвом досвідчених начальників, завдяки злагодженому професійному колективу, а також постійному вдосконаленню та розвитку.

Українська залізниця № 12 (42) 2016

42Ірина Михальченко:«Ми шукаємо енергійних та компетентних працівників, які мають бажання змінювати галузь

Пошук працівників, підвищення кваліфікації тих, хто вже працює та їх соціальний захист — ці та багато інших питань вирішує Департамент управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця».

Українська залізниця № 11 (41) 2016

Українська залізниця № 11 (41) 2016Іван Груник: «Залізничний транспорт є стальним хребтом економіки країни»

Важливою складовою розвитку регіональної філії є організація маркетингової діяльності за кордоном, робота з адміністраціями третіх країн щодо збільшення вантажних перевезень у міжнародному сполученні.

Українська залізниця № 10 (40) 2016

40Олег Брижатый: «Укрзализныця будет современным предприятием, локомотивом украинской экономики»

ІТ-хозяйство Укрзализныци в процессе реформирования решает сложные задачи автоматизации производственных процессов как в грузовых перевозках, пассажирском транспорте, так и в хозяйственной деятельности предприятия.

Українська залізниця № 9 (39) 2016

Українська залізниця № 9 (39) 2016Лідія Солдатова: «Робота в службі охорони праці вимагає постійно бути в ритмі залізниці»

Надійну систему охорони праці на залізниці створюють люди — професіонали, для яких безпека на залізниці стає частиною власного життя. Лідія Володимирівна Солдатова, начальник служби охорони праці регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», знає це з власного досвіду.

Українська залізниця № 8 (38) 2016

Українська залізниця № 8 (38) 2016

Олег Бунчуков: «Значна частина пристроїв залізничної автоматики та зв’язку підлягає повній заміні на сучасні пристрої та системи»

Про сучасний стан і перспективи розвитку господарства нам розповів начальник Департаменту автоматики та телекомунікацій ПАТ «Укрзалізни- ця» Бунчуков Олег Анатолійович.

 

 

Українська залізниця № 7 (37) 2016

Українська залізниця № 7 (37) 2016Ігор Романків: «Одним із основних завдань господарства є оновлення основних засобів, збереження та вдосконалення виробничих потужностей і кадрового потенціалу»

Залізничні будівельники в усі часи не лише якісно виконують свою основну роботу, але й залишаються надійним джерелом додаткових доходів для регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця».

Українська залізниця № 6 (36) 2016

Українська залізниця № 6 (36) 2016Микола Уманець: «Укрзалізниця майбутнього — це швидкісні перевезення, високий рівень сервісу, нові європейські термінали»

Уманець Микола Григорович — начальник регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», почесний залізничник, заслужений працівник транспорту України, кандидат технічних наук, академік Інженерної академії України, депутат Харківської обласної ради VI скликання.

Українська залізниця № 5 (35) 2016

35Тамара Рябчун: «На 2016 рік передбачається освоєння капітальних інвестицій на суму понад 11,2 млрд грн»

На початку березня Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження «Про затвердження консолідованого фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця» на 2016 рік», яке дало «зелене світло» для використання власних та кредитних коштів.

 

Українська залізниця № 4 (34) 2016

34Микола Мальков: «Особовий склад Держспецтрансслужби завжди готовий до виконання завдань за призначенням»

Державна спеціальна служба транспорту наразі знаходиться на відповідальному етапі свого існування. З одного боку, перед військовослужбовцями-транспортниками стоять завдання, пов’язані з реформуванням відповідно до євроінтеграційних прагнень країни та необхідності імплементації стандартів Євроатлантичного простору. З іншого боку, свої корективи в щоденну роботу вносять вимоги нашого неспокійного часу.

 

Українська залізниця № 3 (33) 2016

n33-1Богдан Піх: «Реформа має навчити нас працювати з усіма учасниками перевізного процесу як з партнерами»

Реформування залізничної галузі дає можливість вийти на новий рівень співпраці всіх зацікавлених сторін. Головне — знайти ефективні методи й економічно-вигідні рішення для руху в правильному напрямку.

 

Українські залізниці № 2 (32) 2016

23216

Фредерик Парде: «Главным фактором обеспечения успеха по внедрению высокоскоростного движения на железных дорогах является работа высококвалифицированного персонала»

Естественным процессом развития украинских железных дорог является постепенное повышение скорости движения поездов. И пока решаются сложные вопросы проектирования и строительства высокоскоростных магистралей, профильные университеты Украины и Европы уже приступили к реализации проектов, связанных с профессиональной подготовкой специалистов по управлению инфраструктурой высокоскоростных железных дорог.

 

Українські залізниці № 1 (31) 2016

juz 31

Вадим Бубняк: «Профспілка — за гідну заробітну плату, збереження робочих місць та соціальних гарантій працівників ПАТ «Укрзалізниця»

Значення профспілоку житті залізничниківважко переоцінити. У скрутні часи саме вонистають на соціальнийта правовий захистпрацівників, відстоюючиїх права та інтересиперед адміністрацієюзалізниці.

 

Українські залізниці № 11–12 (29–30) 2015

29 30 2015

Володимир Шульмейстер: «Завершити реформу залізниць допоможе злагоджена робота всіх органів влади»

Створення ПАТ «Укрзалізниця» дає можливість галузі перейти до нової системи управління, одним із головних принципів якої є рівноправність усіх учасників перевізного процесу в ринкових умовах конкурентного бізнес-середовища.

Українські залізниці № 9–10 (27–28) 2015

27 28 2015Микола Снітко: «Усі зусилля будуть спрямовані на оздоровлення залізничної галузі»

Урегулювання відносин між перевізниками та вантажовласниками в ринкових умовах — це одна з потреб для розвитку економіки країни. Щоб задовольнити цю потребу, Укрзалізниці потрібні реформи, перший етап яких наразі завершиться з прийняттям нової редакції Закону України «Про залізничний транспорт». Але реформування не ставить за мету зміну власника сталевих магістралей — держава, як і раніше, буде вирішувати всі питання функціонування залізниць та їх інфраструктури.

Українські залізниці № 7–8 (25–26) 2015

25-26

 

Григорій Бойко: «Наша мета – зробити Одеську залізницю кращою серед залізниць України!»

100 днів – 100 справ начальника Одеської залізниці Григорія Бойка

 

Українські залізниці № 5–6 (23–24) 2015

232415Сергій Панченко: «Головне завдання університету — допомога в працевлаштуванні випускників» 

 

30 жовтня 2014 року була прийнята постанова Уряду 1049-Р «Про реорганізацію Української державної академії залізничного транспорту», що передбачала надання цьому ВНЗ статусу університету.

 

 

Українські залізниці № 3–4 (21–22) 2015

3-4141-203

Віталій Жураківський: «Збільшення пропускної спроможності залізниць — пріоритетне завдання Укрзалізниці»

 

Розвиток транспортної інфраструктури є одним із головних пріоритетів державної політики України, це відображено в «Транспортній стратегії України на період до 2020 року» від 20 жовтня 2010 року № 2174-р. Про те, як складалася ситуація з реалізацією інфраструктурних проектів у минулому році та які плани на 2015-й, розповідає заступник генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України Віталій Олександрович Жураківський.

 

Українські залізниці № 1–2 (19–20) 2015

№ 1–2 (19–20) 2015Олексій Кривопішин: «Від реформи Укрзалізниці не повинні страждати люди»

 

Конкурс на заміщення посади генерального директора Укрзалiзницi, оголошений Мінінфраструктури, створив прецедент. Досі доля цієї посади вирішувалася виключно кулуарно. Заявки подали понад 130 кандидатів. Майбутньому керівнику Державної адміністрації залізничного транспорту України доведеться фактично провести революцію в залізничній галузі. Про те, які зміни потрібні залізниці, — розмова з учасником конкурсу на посаду гендиректора Укрзалізниці, начальником Південно-Західної залізниці Олексієм Кривопішиним.

Українські залізниці № 12 (18) 2014

18 200х283

 Оксана Рейтер: «Ефективність реформ на залізничному транспорті залежить від нашого бажання щось змінювати»

 

16 вересня поточного року Верховна Рада України та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію країни з Євросоюзом, економічна частина якої була підписана 27 червня у Брюсселі.
Це дає змогу Україні у відносинах з ЄС та його державами-членами перейти від партнерства і співробітництва на якісно новий рівень політичної асоціації та економічної інтеграції.

Українські залізниці 2014 № 11 (17)

17 200х283 Сергій Мямлін: «Університет завжди відповідав на всі проблемні питання, що стояли та стоять перед галуззю»

 

 

Сучасний розвиток залізничного руху України на рівні, що не поступається світовому, потребує надійного наукового забезпечення для всіх процесів, які відбуваються в галузі. Галузеві ВНЗ цілеспрямовано працюють над вирішенням безлічі завдань, у кожного з них є свої «ноу-хау».

Українські залізниці 2014 № 10 (16)

16

Орест Климпуш: «Поки не впорядкуємо питання перевезення пільговиків, на прибутковість пасажирських перевезень чекати марно»

Реформування залізничної галузі будь-якої країни — процес складний і тривалий. Хоча універсальних підходів не існує, але в результаті реформування у багатьох країнах удалося підвищити привабливість залізничного транспорту і для пасажирів, і для вантажовідправників.

Українські залізниці 2014 № 09 (15)

15Стефан Совінський: «Від зміни страхувальника залізничники та пасажири тільки виграють»

Укрзалізниця планує відмовитися від особистого страхування пасажирів і ввести страхування відповідальності перевізника, а також провести відкриті конкурси на всі види страхування на залізниці.

 

Українські залізниці 2014 № 08 (14)

14Віктор Остапчук: «Утворення АТ «Укрзалізниця» виправдає очікування широких верств суспільства»

Реформа Укрзалізниці, за якою вона має перетворитися на публічне акціонерне товариство із 100% акцій, зосереджених у руках держави, стартувала. Кабінет Міністрів України зробив перший крок із реформування українських залізниць, прийнявши постанову «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Українські залізниці 2014 № 07 (13)

13Олександр Кава: «Залізниці слід дати можливість формувати ринкові тарифи на перевезення вантажів»

 

25 червня 2014 року Урядом була прийнята постанова № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»», що де-юре дала старт активній фазі реформування галузі. Для забезпечення консультативного супроводження та експертної оцінки процесу реформування залізничної галузі при Міністерстві інфраструктури України було створено Експертну раду. Її голова — Олександр Степанович Кава, експерт у галузі транспортної інфраструктури — дав інтерв'ю нашому виданню.

Українські залізниці 2014 №06 (12)

12Олександр Пшінько: «Менеджери залізничного транспорту повинні мати широкі можливості для прийняття власних рішень»

Якісна підготовка кадрів для підприємств українських залізниць — це гарантія виконання найважливіших вимог і стандартів безпеки на залізничному транспорті. Високий рівень фахівців допомагає безперервно вдосконалювати якість надання всіх видів послуг — від комфорту пасажирів під час поїздки до швидкості або безпеки перевезення вантажів. Про підготовку фахівців, цілі і завдання, які сьогодні стоять перед Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (ДНУЗТ), ми поспілкувалися з ректором університету Олександром Миколайовичем Пшінько.

Українські залізниці 2014 №05 (11)

11Тарифна політика на перевезення вантажів залізничним транспортом України

 


Гостра конкуренція на міжнародному ринку транспортних послуг із боку залізниць Білорусі, портів країн Балтії та Росії стимулює залізниці України проводити виважену тарифну політику та брати активну участь у формуванні відповідних законодавчих актів, що сприяють підвищенню привабливості України як великої транзитної держави.

 
 


 

Українські залізниці 2014 № 04 (10)

10

 Анатолій Слободян: «ДП «УДЦТС «Ліски»» має потенціал для забезпечення перевезення вантажів більших обсягів, ніж тих, які перевозяться наразі»

ДП «УДЦТС «Ліски»» (далі — Центр) є безсумнівним лідером у сфері організації залізничних та інтермодальних перевезень транзитних та експортно-імпортних вантажів у контейнерах. Позитивний досвід професіоналів створює умови для доставки напрямку, об’єднуючи функціональний потенціал залізничного, автомобільного та морського транспорту. Про те, які найважливіші завдання стоять перед підприємством і чого вдалося досягти, розповів директор Центру Анатолій Васильович Слободян.

 

 

Українські залізниці 2014 № 03 (9)

9

 Розвиток контейнерних перевезень в Україні 

Контейнерные перевозки — один из самых удобных и недорогих способов доставки грузов. По мнению ведущих экспертов железнодорожной отрасли, в течение следующих 10 лет объемы контейнерных перевозок могут увеличиться в 2–2,5 раза. А рост объемов комбинированных автомобильно-железнодорожных перевозок составит около 8% в год.

  

Українські залізниці 2014 № 02 (8)

8

Александр Гончарук: «Использование современной путевой техники ведет к увеличению скоростей перевозок»
Современное развитие путевого комплекса характеризуется увеличивающейся грузонапряженностью, внедрением скоростного движения пассажирских поездов, выходом на дороги грузовых поездов повышенного веса. Постоянно присутствует необходимость в более производительных и качественных технологиях ремонта и содержания пути, использующих технику нового поколения с улучшенными характеристиками и расширенными функциями, с соблюдением режима ресурсосбережения.

Українські залізниці 2014 № 01 (7)

7

Володимир Харлан: «Будівництво нового сучасного тунелю сприятиме зміцненню міжнародного престижу держави»
На межі Львівської та Закарпатської областей — на дільниці Бескид – Скотарське — почалося будівництво нового двоколійного залізничного Бескидського тунелю. Про стратегічне значення тунелю та хід будівельних робіт ми поговорили з начальником ВП «Дирекція з будівництва Бескидського тунелю» Львівської залізниці, канд. тех. наук, заслуженим працівником транспорту України Харланом Володимиром Івановичем.

 

Українські залізниці 2013 № 06

6

Володимир Іващук: «Ми прагнемо вийти за рамки суто залізничного підприємства і розширити спектр пропонованих послуг для наших клієнтів»
Одним із пріоритетних напрямків технічного реформування залізничного транспорту є зміна технологій та систем взаємодії з клієнтами-вантажовідправниками. Доставити вантаж швидко, якісно
і недорого — це важлива складова будь-якого бізнесу. Виконання цих завдань покладено на державне підприємство «Український транспортно-логістичний центр» (ДП «УТЛЦ»).

Українські залізниці 2013 № 05

открыть для чтения журнал №10

Олександр Філатов: «Південна магістраль підвищує ефективність своєї роботи завдяки інноваціям»

 

 

Сьогодні неможливо уявити велику сучасну країну без розвиненої мережі залізниць. Однією з потужних ланок цієї галузі є Південна залізниця. Зі своєю майже 145-річною історією вона є однією з найстаріших магістралей України. Не одне покоління залізничників забезпечувало її розвиток і процвітання. Залізниця простягнулась більш ніж на 4 тис. км і обслуговує 7 областей Східної, Північно-Східної та Центральної України: Харківську, Полтавську, Сумську, Кіровоградську, Чернігівську, Луганську і Донецьку із загальною чисельністю населення понад 14 млн чоловік. Чим сьогодні живе залізниця, та які плани на майбутнє, журнал «Українські залізниці» поцікавився у керівника державного підприємства «Південна залізниця» Олександра Філатова.

Українські залізниці 2013 № 04

Ігор Гладких: «Я вважаю, що Придніпровська залізниця своє завдання виконала на «відмінно»
Придніпровська залізниця займає одне з найважливіших та найвідповідальніших місць у структурі залізничних сполучень України. Залізниця відіграє особливу роль як у перевезенні вантажів, так і в пасажирському секторі. Про те, чим живе залізниця останнім часом та які її досягнення сьогодні, розповів начальник Придніпровської залізниці Ігор Веніамінович Гладкіх.

Українські залізниці 2013 № 03

3

Микола Луханін: «Одеська залізниця: злагодженість та ефективність роботи як запорука успіху!»
Цього року від Дня початку будівництва Одеській залізниці виповнилося 150 років. Саме тоді було закладено фундамент стабільної та динамічної роботи нашого підприємства. Ми пишаємося нашою історією — забезпечити якісні перевезення
пасажирів та вантажів сьогодні залізничникам допомагає колосальний внесок багатьох поколінь попередників, у тому числі і перших будівельників залізниці, людей, які стояли біля витоків створення залізниці біля Чорного моря.

 

 

Українські залізниці 2013 № 02

Микола Рогов: «Завдяки професіоналізму та самовіддачі кожного працівника ми показуємо відмінні результати роботи»
Донецька залізниця відіграє ключову роль у життєдіяльності найбільшого промислового регіону — Донбасу. Від успішної і безперебійної роботи підприємства залежить економіка країни в цілому. Про роботу підприємства і його плани ми поговорили з начальником Донецької залізниці Миколою Роговим.

Українські залізниці 2013 № 01

1

Богдан Піх: «Львівська залізниця поєднує у собі досвід і молодечий запал»
4 листопада 1861 року до Львова з Відня через Перемишль прибув перший поїзд, який мав назву «Ярослав». Його зустрічали у княжому місті тисячі міщан, адже цей поїзд був не лише початком регулярного пасажирського сполучення на теренах сучасної України, але й ознаменував початок епохи індустріальних змін та прогресу для тогочасної Галичини. За півтора століття Львівська магістраль змінювалася, розвивалася і боролася у клекоті двох світових воєн, переоснащувалася і модернізувалася.