Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Запропоновано комплексний підхід до визначення напрямків вузькоколійних залізниць, що враховує витрати на будівництво нових, відновлення раніше діючих і модернізацію існуючих вузькоколійних залізниць у Закарпатті, а також зони тяжіння проживаючого населення, курортні зони та попит туристів.

Протягом 2014 року на 3 переїз­дах із найбільш інтенсивним рухом автотранспорту було виконано ка­пітальний ремонт із вкладанням на підходах гранітної бруківки в межах дільниці обслуговування, у т. ч. робо­ту проведено й на одному з найбільш інтенсивних переїздів м. Львова, роз­ташованому на перетині залізничної колії дільниці Львів – Рава-Руська (ст. Клепарів) та вул. Шевченка.

Оцінювання поточного утримання колії, споруд і пристроїв визначається за їх станом, що встановлюється за показниками колієвимірювального вагона чи колієвимі-рювального візка та за результатами натурних оглядів колії, стрілочних переводів та колійних пристроїв.

Поиск наиболее экономически обоснованных решений в определении стоимости пассажирских перевозок — одна из ключевых задач, актуальных для всех железных дорог Европы, где продолжаются реформы. Оптимальное решение этой проблемы позволит нормализовать ситуацию в сфере тарифообразования железнодорожных перевозок.

Запровадження концепції мотивації персоналу на базі КРІ (Key Perfomance Indicators) дозволить підвищити ефективність функціонування виробничих структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця».

Виконано аналіз використання високошвидкісних залізничних сполучень, а також розглянуто досвід країн Західної Європи та Азії.

Висвітлено наукові проблеми, що виникають при розробці пілотних проектів високошвидкісних магістралей в Україні, а також узагальнено результати досліджень першого випуску магістрів кафедри «Проектування і будівництво доріг» ДНУЗТ за програмою TEMPUS IV, проект MieGVF.

Система безперервного моніторингу температур навколишнього середовища та рейки використовується в ПЧ-18 ст. Шепетівка. Ця система допомагає колійникам постійно контролювати температурний стан колії на станції.

Техніка, що виготовляється в Україні в поєднанні з імпортними зразками, забезпечує всі необхідні види робіт на колії, у тому числі на прискорених напрямках курсування поїздів «Інтерсіті+».

Напрацьований досвід вітчизняних і зарубіжних брендових компаній-перевізників, які успішно розвиваються та активно працюють у сфері транспортної логістики, свідчить, що інвестиції в розвиток залізничної інфраструктури, на технічну й технологічну модернізацію виробництва, особливо довгострокові, сприяють зниженню непродуктивних втрат (перевитрат) виробничих ресурсів, відновленню (нарощенню) виробничого потенціалу, збільшенню обсягів перевезень пасажирів та вантажів, покращенню якості послуг. 

Невід’ємним чинником розвитку будь-якої галузі є людська діяльність. Із кожним роком залізнична галузь удосконалюється саме завдяки сумлінній праці та високому професіоналізму працівників.

25 березня 2015 року в м. Львові відбувся Міжнародний технічний семінар «Перспективні технології ремонту земляного полотна та верхньої будови колії».

Яким має бути вокзал, доступний пасажирам? Що потрібно цій категорії пасажирів для максимально комфортних подорожей залізницею? Ці та інші питання були обговорені на семінарах, що були проведені на початку лютого поточного року у трьох містах України — Житомирі, Дніпропетровську та Харкові, продовжуючи практику, започатковану в минулому році.

Яким був цей рік для швидкісного сполучення в Україні? Згадаємо разом основні події 2014 року в історії наймолодшого підприємства Укрзалізниці.