Міжнародний техніко-економічний журнал «Українська залізниця»

Провідне залізничне видання, яке охоплює весь спектр найбільш актуальних проблем галузі. Його головними цілями є підвищення корпоративного іміджу кожної із залізниць України, конкурентоспроможності Укрзалізниці, її репутації та стабільності.

Запропоновано комплексний підхід до визначення напрямків вузькоколійних залізниць, що враховує витрати на будівництво нових, відновлення раніше діючих і модернізацію існуючих вузькоколійних залізниць у Закарпатті, а також зони тяжіння проживаючого населення, курортні зони та попит туристів.

Протягом 2014 року на 3 переїз­дах із найбільш інтенсивним рухом автотранспорту було виконано ка­пітальний ремонт із вкладанням на підходах гранітної бруківки в межах дільниці обслуговування, у т. ч. робо­ту проведено й на одному з найбільш інтенсивних переїздів м. Львова, роз­ташованому на перетині залізничної колії дільниці Львів – Рава-Руська (ст. Клепарів) та вул. Шевченка.

Оцінювання поточного утримання колії, споруд і пристроїв визначається за їх станом, що встановлюється за показниками колієвимірювального вагона чи колієвимі-рювального візка та за результатами натурних оглядів колії, стрілочних переводів та колійних пристроїв.

Поиск наиболее экономически обоснованных решений в определении стоимости пассажирских перевозок — одна из ключевых задач, актуальных для всех железных дорог Европы, где продолжаются реформы. Оптимальное решение этой проблемы позволит нормализовать ситуацию в сфере тарифообразования железнодорожных перевозок.

Запровадження концепції мотивації персоналу на базі КРІ (Key Perfomance Indicators) дозволить підвищити ефективність функціонування виробничих структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця».

Виконано аналіз використання високошвидкісних залізничних сполучень, а також розглянуто досвід країн Західної Європи та Азії.

Висвітлено наукові проблеми, що виникають при розробці пілотних проектів високошвидкісних магістралей в Україні, а також узагальнено результати досліджень першого випуску магістрів кафедри «Проектування і будівництво доріг» ДНУЗТ за програмою TEMPUS IV, проект MieGVF.

Система безперервного моніторингу температур навколишнього середовища та рейки використовується в ПЧ-18 ст. Шепетівка. Ця система допомагає колійникам постійно контролювати температурний стан колії на станції.

Техніка, що виготовляється в Україні в поєднанні з імпортними зразками, забезпечує всі необхідні види робіт на колії, у тому числі на прискорених напрямках курсування поїздів «Інтерсіті+».

Напрацьований досвід вітчизняних і зарубіжних брендових компаній-перевізників, які успішно розвиваються та активно працюють у сфері транспортної логістики, свідчить, що інвестиції в розвиток залізничної інфраструктури, на технічну й технологічну модернізацію виробництва, особливо довгострокові, сприяють зниженню непродуктивних втрат (перевитрат) виробничих ресурсів, відновленню (нарощенню) виробничого потенціалу, збільшенню обсягів перевезень пасажирів та вантажів, покращенню якості послуг.